CFR-12GR-52-360R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-360R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 360 OHM 2% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
360Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Series :
CFR
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Carbon Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Datasheets
CFR-12GR-52-360R
YAGEO CFR-12GR-52-360R
360Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,