CDRH74NP-121MC-B
Mfr.Part #
CDRH74NP-121MC-B
Description
FIXED IND 120UH 520MA 660MOHM SM
Stock
639
In Stock :
639
Series :
CDRH74
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Max DC Current :
520mA
Height :
4.5mm
Case/Size Code :
3030
SMD/SMT
Resistance :
660mOhm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
660mOhm Max
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~100°C
HTS Code :
Published :
2014
Inductance :
120μH
Current Rating :
520mA
Datasheets
CDRH74NP-121MC-B
Sumida Corporation CDRH74NP-121MC-B
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD