CDRH127-151MC
Mfr.Part #
CDRH127-151MC
Description
FIXED IND 150UH 1.42A 280MOHM SM
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Operating Temperature :
-40°C~100°C
HTS Code :
Inductance :
150μH
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Case/Size Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
1kHz
Number of Functions :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Number of Terminations :
4
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
1.42A
Lead Free :
Contains Lead
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Core Material :
Ferrite
Series :
CDRH127
Published :
Datasheets
CDRH127-151MC
Sumida Corporation CDRH127-151MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD