CDRH125NP-3R1NC
Mfr.Part #
CDRH125NP-3R1NC
Description
FIXED IND 3.1UH 6A 17 MOHM SMD
Fixed Inductors
Core Material :
Current Rating :
6A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
CDRH125
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
6A
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Tolerance :
-20% +30%
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance :
3.1μH
Test Frequency :
7.96MHz
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Number of Terminations :
4
Depth :
12.3mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Case/Size Code :
Height :
6mm
Datasheets
CDRH125NP-3R1NC
Sumida Corporation CDRH125NP-3R1NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD