CDRH124NP-100MC
Mfr.Part #
CDRH124NP-100MC
Description
FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD
Stock
500
In Stock :
500
Series :
CDRH124
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Inductance :
10μH
Shielding :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Case/Size Code :
4747
Current Rating :
4.5A
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Published :
2012
Material - Core :
Test Frequency :
100kHz
HTS Code :
Depth :
12.3mm
Height :
4.5mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Weight :
2.299997g
Max DC Current :
4.5A
Datasheets
CDRH124NP-100MC
Sumida Corporation CDRH124NP-100MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD