CDRH10D68NP-151MC
Mfr.Part #
CDRH10D68NP-151MC
Description
FIXED IND 150UH 1.3A 291.9 MOHM
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
1.3A
Depth :
10.5mm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
CDRH10D60B/T150
Height :
7.1mm
Height Seated (Max) :
0.280 7.10mm
Material - Core :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
150μH
DC Resistance (DCR) :
291.9mOhm Max
Current Rating :
1.3A
Tolerance :
±20%
Datasheets
CDRH10D68NP-151MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD