CDR6D23MNNP-8R3NC
Mfr.Part #
CDR6D23MNNP-8R3NC
Description
FIXED IND 8.3UH 1.5A 80 MOHM SMD
Tolerance :
±25%
Max DC Current :
1.5A
Inductance :
8.3μH
Current Rating :
1.5A
Depth :
6.8mm
Height :
2.5mm
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Current - Saturation :
1.95A
Size / Dimension :
0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
CDR6D23MNNP-8R3NC
Sumida Corporation CDR6D23MNNP-8R3NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD