CDR63BNP-470LC
Mfr.Part #
CDR63BNP-470LC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 500MA 510MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
2.52MHz
Number of Functions :
1
Depth :
5.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Size / Dimension :
0.244Lx0.220W 6.20mmx5.60mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
15.3MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
500mA
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Inductance :
47μH
Current Rating :
500mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.5mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
CDR63B
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±15%
Published :
Shielding :
yes
Datasheets
CDR63BNP-470LC
Sumida Corporation CDR63BNP-470LC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD