CDR6D23MNNP-4R2NC
Mfr.Part #
CDR6D23MNNP-4R2NC
Description
FIXED IND 4.2UH 2.05A 52.5 MOHM
Current Rating :
2.05A
Depth :
6.8mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
4.2μH
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max DC Current :
2.05A
DC Resistance (DCR) :
52.5mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Height :
2.5mm
Size / Dimension :
0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
Tolerance :
±25%
Test Frequency :
100kHz
HTS Code :
Current - Saturation :
2.6A
Datasheets
CDR6D23MNNP-4R2NC
Sumida Corporation CDR6D23MNNP-4R2NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD