CDR6D23MNNP-2R7NC
Mfr.Part #
CDR6D23MNNP-2R7NC
Description
FIXED IND 2.7UH 2.38A 40MOHM SMD
Inductance :
2.7μH
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
3.3A
Size / Dimension :
0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
Current Rating :
2.38A
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
2.5mm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Depth :
6.8mm
Max DC Current :
2.38A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±25%
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
CDR6D23MNNP-2R7NC
Sumida Corporation CDR6D23MNNP-2R7NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD