CDR6D23MNNP-120NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR6D23MNNP-120NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 1.25A 117.5 MOHM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
117.5mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Terminations :
2
Current Rating :
1.25A
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Current - Saturation :
1.55A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±25%
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Max DC Current :
1.24A
Series :
CDR6D23MN
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
2.5mm
Case/Size Code :
Packing Method :
TR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Depth :
6.8mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
12μH
Shielding :
Shielded
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CDR6D23MNNP-120NC
Sumida Corporation CDR6D23MNNP-120NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD