CDPH4D19FNP-3R3MC
Mfr.Part #
CDPH4D19FNP-3R3MC
Description
FIXED IND 3.3UH 3.8A 33 MOHM SMD
Stock
609
In Stock :
609
Fixed Inductors
Military Standard :
Not
Inductance :
3.3μH
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
2020
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
3.8A
Height :
2mm
Shielding :
No
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pbfree Code :
yes
DC Current :
3.8A
Depth :
5.2mm
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case/Size Code :
1919
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Current - Saturation :
1.5A
Current Rating :
3.8A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Series :
CDPH4D19F
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
CDPH4D19FNP-3R3MC
Sumida Corporation CDPH4D19FNP-3R3MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD