CDPH28D11FHF-1R0NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDPH28D11FHF-1R0NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 1.83A 62 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
1.83A
Shielding :
Shielded
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
62mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.118Lx0.110W 3.00mmx2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Height :
1.2mm
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Inductance :
1μH
Current - Saturation :
1.78A
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating :
1.83A
Tolerance :
±30%
Length :
2.9972mm
Series :
CDPH
Package / Case :
Nonstandard
Width :
2.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
1.83A
Sumida Corporation CDPH28D11FHF-1R0NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD