CDH38D16DLDHF-100MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDH38D16DLDHF-100MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
Package Height :
1.7 mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Construction :
Unshielded
Inductance-Nom (L) :
10 µH
Reach Compliance Code :
Unknown
Package Length :
4 mm
ECCN Code :
EAR99
Product Status :
Obsolete
Core Material :
Ferrite
Tolerance :
20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Rated Current-Max :
0.76 A
Shielded :
No
Package Width :
3.8 mm
DC Resistance :
0.157 Ω
Datasheets
CDH38D16DLDHF-100MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD