CDH37D10SLDNP-1R0MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDH37D10SLDNP-1R0MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 2.55A 47.3MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
3.9mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
47.3mOhm Max
Number of Functions :
1
Height :
1.2mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
CDH37D10/SLD
Package / Case :
Nonstandard
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.146W 4.00mmx3.70mm
Current - Saturation :
2.2A
Max DC Current :
2.55A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
4
Inductance :
1μH
Current Rating :
2.55A
Datasheets
CDH37D10SLDNP-1R0MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD