CDEIR6D31FHF-2R2MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDEIR6D31FHF-2R2MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 6.5A 12 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Current Rating :
6.5A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
6.5A
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
105°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Test Frequency :
100kHz
Series :
CDEIR6D31F
Package / Case :
Nonstandard
Height :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Length :
7.2898mm
Width :
7.1mm
Inductance :
2.2μH
Current Rating (Amps) :
6.5A
Current - Saturation :
6A
Sumida Corporation CDEIR6D31FHF-2R2MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD