CD73NP-470MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD73NP-470MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 680MA 252MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
No
Height :
4mm
Pbfree Code :
yes
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
47μH
Series :
CD73
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature :
-30°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Material - Core :
Ferrite
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Depth :
7.3mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
680mA
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
680mA
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Self Resonant Frequency :
15.5MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Datasheets
CD73NP-470MC
Sumida Corporation CD73NP-470MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD