CC45SL3FD470JYNNA
Mfr.Part #
CC45SL3FD470JYNNA
Description
CAP CER 47PF 3KV SL RADIAL
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
SL
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Length :
6.5mm
Width :
6mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Terminal Pitch :
7.5mm
Capacitance :
47pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CC45SL3FD470JYNNA
TDK Corporation CC45SL3FD470JYNNA
CC45 47pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.256Dia 6.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc