CBC47W1S00GVL0/AA
Mfr.Part #
CBC47W1S00GVL0/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 47POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Series :
CBC
Datasheets
CBC47W1S00GVL0/AA
CBC Series
CBC47W1S00GVL0/AA Overview
There is a product in the CBC Series.
CBC47W1S00GVL0/AA Features
CBC series
CBC47W1S00GVL0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC47W1S00GVL0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS