CBC46W4M00ANEZ/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC46W4M00ANEZ/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 46POS
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mating Cycles :
1000
Shell Size, Connector Layout :
6
Package :
Box
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Series :
73M
CTS
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination :
2 Terminal
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Shell Finish Thickness :
Subcategory :
Resistors
Technology :
Metal Plate
Product Status :
Active
Product Type :
Current Sense Resistors
Number of Positions :
46 (42 + 4 Coax or Power)
Application :
Current Sense
Tolerance :
1 %
Resistance :
10 MOhms
Note :
Contacts Not Included
Mounting Style :
PCB Mount
Number of Rows :
4
Power Rating :
3 W
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Temperature Coefficient :
50 PPM / C
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Product Category :
Current Sense Resistors - SMD
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
7.2 mm
Height :
1.3 mm
Base Product Number :
CBC46W
Length :
6.7 mm
Brand :
CTS Electronic Components
RoHS :
Details
Color :
Blue
Connector Style :
D-Sub, Combo
Datasheets
CBC46W4M00ANEZ/AA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS