CBC43W2M00Z00
Mfr.Part #
CBC43W2M00Z00
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 43POS
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Color :
Blue
Mating Cycles :
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Base Product Number :
CBC43W
Shell Finish Thickness :
Note :
Contacts Not Included
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Datasheets
CBC43W2M00Z00
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS