CBC43W2M000V5S/AA
Mfr.Part #
CBC43W2M000V5S/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 43POS
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Note :
Contacts Not Included
Free Hanging (In-Line)
Mating Cycles :
500
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Shell Finish Thickness :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Features :
Shielded
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Datasheets
CBC43W2M000V5S/AA
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS