CB3LV-5I-27M000000
Mfr.Part #
CB3LV-5I-27M000000
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS TTL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
40mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
HCMOS, TTL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
CB3LV
Frequency :
27MHz
Voltage - Supply :
3.3V