CB3LV-3I-72M000000
Mfr.Part #
CB3LV-3I-72M000000
Description
XTAL OSC XO 72.0000MHZ HCMOS TTL
HCMOS, TTL
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
72MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
40mA