CB3LV-3C-72M000000
Mfr.Part #
CB3LV-3C-72M000000
Description
XTAL OSC XO 72.0000MHZ HCMOS TTL
Current - Supply (Max) :
40mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
72MHz
Series :
CB3LV
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C