CB3LV-3C-60M000000
Mfr.Part #
CB3LV-3C-60M000000
Description
XTAL OSC XO 60.0000MHZ HCMOS TTL
Frequency :
60MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
HCMOS, TTL
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
40mA
Voltage - Supply :
3.3V