CB3-3C-29M491200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CB3-3C-29M491200
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL
Stock
780
In Stock :
780
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
50mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
5V
Frequency :
29.4912MHz
Series :
CB3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm