CA064X103K2RACAUTO
Mfr.Part #
CA064X103K2RACAUTO
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 10000PF 200V X7R 0612
Capacitor Networks, Arrays
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
10000pF
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
200V
Circuit Type :
Isolated
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Number of Elements :
4
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
24 Weeks
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET CA064X103K2RACAUTO
10000pF ±10% X7R 0612 (1632 Metric) 200V Ceramic Surface Mount