CA064X102K2RAC7800
Mfr.Part #
CA064X102K2RAC7800
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Description
CAP ARRAY 1000PF 200V X7R 0612
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Tolerance :
±10%
KEMET CA064X102K2RAC7800
1000pF ±10% X7R 0612 (1632 Metric) Ceramic