CA064C683M4RAC7800
Mfr.Part #
CA064C683M4RAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 0.068UF 16V X7R 0612
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Dielectric Material :
Ceramic
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number :
CA064C
Number of Capacitors :
4
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Circuit Type :
Isolated
Series :
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16 V
KEMET CA064C683M4RAC7800
- 1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±20% 0.068µF