CA064C331M5RAC7800
Mfr.Part #
CA064C331M5RAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 0612
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Base Product Number :
RLP02
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Package :
Bag
Number of Capacitors :
4
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50 V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Series :
Ratings :
KEMET CA064C331M5RAC7800
1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±20% 330pF