CA064C331K5GAC7800
Mfr.Part #
CA064C331K5GAC7800
Description
CAP ARRAY 330PF 50V NP0 0612
Capacitor Networks, Arrays
Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Capacitance :
330pF
Number of Terminations :
8
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Capacitors :
4
Mount :
Surface Mount
Published :
Dielectric :
C0G
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Pitch :
800μm
Packaging :
Tape and Reel
KEMET CA064C331K5GAC7800
330pF Ceramic Capacitor 10% 8 Terminations 0612