CA064C331K4GAC7800
Mfr.Part #
CA064C331K4GAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 330PF 16V NP0 0612
Capacitor Networks, Arrays
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Resistance Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Resistance @ 25°C :
198 Ohms
Capacitance :
330pF
Base Product Number :
CA064C
Voltage - Rated :
16 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Series :
TFPT
Power - Max :
125 mW
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Number of Capacitors :
4
KEMET CA064C331K4GAC7800
TFPT 1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 330pF