CA064C150K5GAC7800
Mfr.Part #
CA064C150K5GAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0612
Capacitor Networks, Arrays
Type :
C0G Dielectric Commercial and Automotive Grade Capacitor Array
Length :
1.6 mm
Product Status :
Active
Tolerance :
±10%
Circuit Type :
Isolated
Product Type :
Capacitor Arrays and Networks
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
Number of Capacitors :
4
Product :
Ceramic Capacitor Arrays
Series :
Height :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Dielectric :
C0G (NP0)
Number of Elements :
4
Capacitance :
15pF
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
50 V
Supplier Device Package :
Base Product Number :
CA064C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
KEMET CA064C150K5GAC7800
- 1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 15pF