CA064C104M4RAC7800
Mfr.Part #
CA064C104M4RAC7800
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Description
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2004mm
Circuit Type :
Isolated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
0612
Number of Capacitors :
4
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Length :
1.6002mm
Capacitance :
0.1μF
Case Code (Metric) :
1632
Terminal Pitch :
800μm
Number of Circuits :
Ceramic
Published :
Tolerance :
±20%
Dielectric :
X7R
Number of Terminations :
8
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Composition :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
39 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount
KEMET CA064C104M4RAC7800
0.1μF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) 16V Ceramic Surface Mount