CA064C103K5RAL7800
Mfr.Part #
CA064C103K5RAL7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Capacitance :
10000pF
Base Product Number :
CA064C
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
Number of Capacitors :
4
Supplier Device Package :
0612 (1632 Metric)
Voltage - Rated :
50 V
Tolerance :
±10%
Product Status :
Active
Dielectric Material :
Ceramic
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
KEMET CA064C103K5RAL7800
- Series 10000pF ±10% X7R 1206 (3216 Metric) Ceramic