CA064C101K4GAC7800
Mfr.Part #
CA064C101K4GAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 100PF 16V NP0 0612
Capacitor Networks, Arrays
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
CA064C
Height :
0.8 mm
Series :
Product Status :
Active
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
3.2 mm
Tolerance :
±10%
Type :
C0G Dielectric Commercial and Automotive Grade Capacitor Array
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Circuit Type :
Isolated
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Elements :
4
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Capacitance :
100pF
Ratings :
Supplier Device Package :
Product :
Ceramic Capacitor Arrays
Dielectric :
C0G (NP0)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Number of Capacitors :
4
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Capacitor Arrays and Networks
Voltage - Rated :
16 V
Length :
1.6 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
KEMET CA064C101K4GAC7800
- 1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 100pF