CA064C101K3GACAUTO
Mfr.Part #
CA064C101K3GACAUTO
Description
CER CAP
Stock
4
In Stock :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Length :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Circuits :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Pure Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
0612
Number of Terminations :
8
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
100pF
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.8mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
10%
Width :
3.2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Number of Functions :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Reference Standard :
AEC-Q200
Terminal Pitch :
0.8mm
Number of Elements :
1
KEMET CA064C101K3GACAUTO
100pF 10% 8 Terminations 30ppm/Cel ppm/°C 0612 Pure Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 25V Ceramic