CA064C101K3GAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA064C101K3GAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP ARRAY 100PF 25V NP0 0612
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Type :
Array
Depth Tolerance (mm) :
±0.2
ECCN (US) :
EAR99
PPAP :
No
Construction :
Flat
Dielectric :
C0G
EU RoHS :
Compliant
Product Depth (mm) :
3.2
Product Length (mm) :
1.6
Voltage :
25Vdc
Material :
Ceramic
Number of Capacitors :
4
Product Height (mm) :
0.8
Package/Case :
Terminal Pitch (mm) :
0.8
Height Tolerance (mm) :
±0.1
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Size (mm) :
1.6 X 3.2 X 0.8
Length Tolerance (mm) :
±0.2
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Capacitance Value :
100pF
Mounting :
Surface Mount
Automotive :
No
Tolerance :
10%
Termination Style :
Pad
Packaging :
Tape and Reel
Number of Terminals :
8
Introducing Capacitor Networks, Arrays KEMET CA064C101K3GAC7800 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Array, Voltage:25Vdc, Package/Case:0612, CA064C101K3GAC7800 pinout, CA064C101K3GAC7800 datasheet PDF, CA064C101K3GAC7800 amp .Beyond Capacitor Networks, Arrays KEMET CA064C101K3GAC7800 ,we also offer W3A41A470KAT2A, W3A41A221KAT2A, W2A43C102MAT2A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET CA064C101K3GAC7800
10%