CA064C100K2GAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA064C100K2GAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 10PF 200V NP0 0612
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Subcategory :
Relays
Brand :
Panasonic Industrial Devices
Product Category :
Low Signal Relays - PCB
Series :
Tolerance :
±10%
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
10pF
Supplier Device Package :
0612 (1632 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
PCB Relays
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Capacitors :
4
Circuit Type :
Isolated
Package / Case :
Panasonic
Base Product Number :
CA064C
Voltage - Rated :
200 V
Ratings :
Product Status :
Active
KEMET CA064C100K2GAC7800
- 1206 3216Metric Isolated Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 10pF