CA0612MRX7R7BB104
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA0612MRX7R7BB104
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Series :
CA
Number of Terminations :
8
Circuit Type :
Isolated
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
33 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
800μm
Height :
800μm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Capacitors :
4
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1μF
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Datasheets
CA0612MRX7R7BB104
YAGEO CA0612MRX7R7BB104
CA Series 0.1μF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Ceramic Surface Mount