CA0508ZRY5V8BB104
Mfr.Part #
CA0508ZRY5V8BB104
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 0.1UF 25V Y5V
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Temperature Coefficient :
Y5V F
Capacitance :
0.1μF
Published :
Dielectric :
Y5V
Number of Capacitors :
4
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
700μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Circuit Type :
Isolated
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
-20% +80%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Series :
CA
Datasheets
CA0508ZRY5V8BB104
YAGEO CA0508ZRY5V8BB104
CA Series 0.1μF -20% +80% Y5V F 0508 (1220 Metric) Ceramic Surface Mount