CA0002R3900KS70
Mfr.Part #
CA0002R3900KS70
Description
RES 0.39 OHM 2W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Diameter :
4.32mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
16.002mm
Resistance :
390mOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
CA0002R3900KS70
Vishay / Dale CA0002R3900KS70
Through Hole 390mOhms, 2W, Wirewound,