CA0002R3300JR05
Mfr.Part #
CA0002R3300JR05
Description
RES 0.33 OHM 2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
9 Weeks
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
4.32mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
330mOhm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
CA0002R3300JR05
Vishay / Dale CA0002R3300JR05
Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,