CA000247R00JE05
Mfr.Part #
CA000247R00JE05
Description
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
2W
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Resistance :
47Ohm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Diameter :
4.32mm
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CA000247R00JE05
Vishay / Dale CA000247R00JE05
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Wirewound,