CA0002470R0KB12
Mfr.Part #
CA0002470R0KB12
Description
RES 470 OHM 2W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
4.32mm
Package / Case :
Axial
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Length :
16.002mm
Tolerance :
±10%
Composition :
Wirewound
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
CA
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
470Ohms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
CA0002470R0KB12
Vishay / Dale CA0002470R0KB12
Through Hole 470Ohms, 2W, Wirewound,