CA00022R000JE66
Mfr.Part #
CA00022R000JE66
Description
RES 2 OHM 2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Published :
Resistance :
2Ohm
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CA00022R000JE66
Vishay / Dale CA00022R000JE66
FIXED RESISTOR, 2Ohm, Wirewound,