CA00021R300JE05
Mfr.Part #
CA00021R300JE05
Description
RES 1.3 OHM 2W 5% AXIAL
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
CA
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
2W
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Pbfree Code :
yes
Diameter :
4.32mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packing Method :
TR
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Resistance :
1.3Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Datasheets
CA00021R300JE05
Vishay / Dale CA00021R300JE05
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3Ohm, Wirewound,