CA00021R000JE14
Mfr.Part #
CA00021R000JE14
Description
RES 1 OHM 2W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Published :
Resistance :
1Ohm
CA
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
4.32mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
2W
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CA00021R000JE14
Vishay / Dale CA00021R000JE14
Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, Wirewound,