CA000218R00JS73
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA000218R00JS73
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Termination :
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
16.002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Wirewound
Diameter :
4.32mm
Series :
CA
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
18Ohms
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Datasheets
CA000218R00JS73
Vishay / Dale CA000218R00JS73
Through Hole 18Ohms, 2W, Wirewound,